Våra medarbetare

Här hittar du SLA:s alla medarbetare och deras kontaktuppgifter. E-postadressen är förnamn.efternamn@sla-arbetsgivarna.org.

Helène Backvik Svensson

VD-assistent

Telefon
08-762 72 39
E-post
helene.bs@sla-arbetsgivarna.org

Maria Möller

Vice VD, Förhandlingschef

Telefon
08-762 72 23
E-post
maria.moller@sla-arbetsgivarna.org

Örjan Lenárd

Vice Förhandlingschef

Telefon
08-762 79 64
E-post
orjan.lenard@sla-arbetsgivarna.org

Bengt Johansson

Chefsjurist

Telefon
08-762 72 41
E-post
bengt.johansson@sla-arbetsgivarna.org

Anna Bornhammar

Kommunikationsansvarig

Telefon
08-762 72 77
E-post
anna.bornhammar@sla-arbetsgivarna.org

Linus Ljungström

Kommunikatör

Telefon
08-762 68 37
E-post
linus.ljungstrom@sla-arbetsgivarna.org

Björn Jonasson

Förhandlare

Telefon
090-71 82 87
E-post
bjorn.jonasson@sla-arbetsgivarna.org

Henrik Persson

Förhandlare

Telefon
019-19 57 61
E-post
henrik.persson@sla-arbetsgivarna.org

Ann-Soffie Perrin

Förhandlare

Telefon
036-30 32 20
E-post
ann-soffie.perrin@sla-arbetsgivarna.org

Lars-Olov Söderberg

Förhandlare

Telefon
019-19 57 60
E-post
lars-olov.soderberg@sla-arbetsgivarna.org

Lena Andersson

Förhandlare

Telefon
040-35 26 10
E-post
lena.andersson@sla-arbetsgivarna.org

Jonas Palmqvist

Förhandlare

Telefon
040-35 26 14
E-post
jonas.palmqvist@sla-arbetsgivarna.org

Lisa Strandberg

Förhandlare

Telefon
08-762 72 12
E-post
lisa.strandberg@sla-arbetsgivarna.org

Camilla Backlund

Arbetsmiljöexpert

Telefon
08-762 72 29
E-post
camilla.backlund@sla-arbetsgivarna.org

Kristine Persson

Expert Arbetsmarknad och Kompetensförsörjning

Telefon
08-762 72 38
E-post
kristine.persson@sla-arbetsgivarna.org

Maria Lundvall

Branschansvarig Djursjukvård

Telefon
063-14 10 97
E-post
maria.lundvall@sla-arbetsgivarna.org

Ingela Hult

Medlemsadministratör

Telefon
08-762 72 47
E-post
ingela.hult@arbio.se

Carina Gisler

Assistent Arbetsgivarservice, Medlemsadministratör

Telefon
08-762 68 24
E-post
carina.gisler@arbio.se

Inger Thunvik

Assistent

Telefon
08-762 72 64
E-post
inger.thunvik@sla-arbetsgivarna.org

Kajsa Dahlerus

Förhandlare

Telefon
08-762 72 20
E-post
kajsa.dahlerus@sla-arbetsgivarna.org

Emma Terander

Föräldraledig Kommunikationschef

Telefon
08-762 72 57
E-post
emma.terander@sla-arbetsgivarna.org

Sophie Åhsberg

Föräldraledig

Telefon
08-762 68 36
E-post
sophie.ahsberg@sla-arbetsgivarna.org